Kosovë

Rreziku nga qentë endacakë, disa nga kompanitë e kontraktuara thonë se e kanë kryer misionin

Zhurnal Ads

Së fundi, pre e qenve në kryeqytet ishte edhe një grua shtatzënë e cila u sulmua.

Për këtë çështje Agjencia e Ushqimit dhe Veterinarisë ka kontraktuar 29 subjekte veterinare për projektin menaxhimi dhe kontrolli endacak.

Shtatë prej tyre vetëm në kryeqytet me rrethinë. Dy nga këto subjekte kanë përfunduar me projektin në fjalë derisa shprehen se numri i qenve endacakë në vend është shumë i madh.

Në një përgjigje me shkrim nga Agjencia e Ushqimit dhe Veterinarisë thuhet se për zgjidhjen e problemit te qenve endacakë duhet bashkëpunim i ngushtë i nivelit qendror dhe atij lokal.

Megjithatë mbetet akoma e pasqaruar se mbi kë bie përgjegjësia.

Postime të ngjashme

Serbia e konfirmon varrezën masive afër Rashkës, mendohet se janë 15 viktima civilë shqiptarë

D XH

​Ndalohet kinezi që tentoi të hyjë ilegalisht në Kosovë

admin

Haradinaj: Nëse nuk zgjidhem president, zgjedhjet janë zgjidhja

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...