Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Rrëzimi i ankimimit të ish-gjyqtares Xhoxhaj nga Strasburgu, Ambasadorja e SHBA-së: Vendim i drejtë!

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë, Yuri Kim ka reaguar pasi Strasburgu rrëzoi animimin e ish-gjyqtares së Gjykatës Kushtetuese.

Ajo thotë se ky vendim ishte i drejtë dhe se procedurat e Vettingut ishin proporcionale.

“Gjykimi i GJEDNJ: Xhoxhaj, Procedurat e vettingut që çuan në shkarkimin e gjyqtares të Gjykatës Kushtetuese ishin të drejta dhe përjashtimi ishte proporcional”, shkruan Kim në Twitter.

Postime të ngjashme

Situata me zjarret në Shqipëri

D V

Përhapja e zjarreve/ Rama nxjerr videon: Zmbrapset furia e flakëve drejt Llogarasë

D V

Shqipëria kërkoi ndihmë, Holanda dërgon dy helikopterë dhe 47 ushtarë

D V

Kryebashkiaku i Gjirokastrës: Nëse është e nevojshme do të përdorim forcën për evakuimin e banorëve

D V

Shqipëri, ​99 raste të reja me COVID-19

D V

Vlorë, banesa përfshihet nga flakët

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...