Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Rrëzohen 2 helikopterë ushtarakë në Afganistan, 9 të vdekur

Nëntë persona kanë humbur jetën si pasojë e rrëzimit të 2 helikopterëve ushtarakë në rajonin Helmand në jug të Afganistanit.

Ministria afgane e Mbrojtjes bëri të ditur se 2 helikopterë ushtarakë të tipit ” MI-17″ të Forcave Ajrore të Afganistanit u rrëzuan menjëherë pas ngritjes nga zona Nave në rajonin Helmand.

Helikopterët u rrëzuan për shkak të një defekti teknik dhe si pasojë humbën jetën 9 persona, thuhet më tej në deklaratë.

Ndërkohë dëshmitarët kanë pretenduar se dy helikopterët që kanë marrë ushtarët e plagosur në zonën Nave janë përplasur menjëherë pas ngritjes dhe se në aksident kanë humbur jetën më shumë se 10 ushtarë.

Postime të ngjashme

Është e paqartë se kush përfaqëson Mianmarin në OKB

S.B.

Gjermania reagon ndaj kritikave dhe ndryshon radhën e vaksinimit

S.B.

Sarkozy do të apelojë në Gjykatën Evropiane të Drejtësisë

S.B.

Dhjetë rebelë të vrarë në Kolumbi

S.B.

Gjermania shënon mbi 9 mijë raste të reja me COVID-19

S.B.

168 milionë fëmijë në botë s’kanë shkuar në shkollë për një vit

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...