Agjencia Zhurnal.mk

Rrëzohet një aeroplan me 167 udhëtarë

Një aeroplan i Ukrainës “Boing 737” me 176 persona u rrëzua shkurt pas fluturimit nga aeroporti në Teheran, me ç’rast jetën e humbën të gjithë pasagjerët dhe anëtarët e ekuipazhit.

“Aeroplani ka fluturuar nga aeroporti ndërkombëtar “Imam Homeini” në kryeqendrën iraniane kur njëri prej motorëve ka marrë flakë”, deklaroi zëdhënësi i shërbimit iranian për Transport, Kasem Biniaz.

Piloti ka humbur kontrollin mbi aeroplan, transmetoi agjencia iraniane Irna.

Në aeroplanin i cili ka fluturuar drejt Kievit, ka pasur 167 pasagjerë dhe nëntë anëtarë të ekuipazhit.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Z H

Lajmet e fundit

Loading...