Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Rrëzohet një helikopter në Japoni, humb jetën piloti

Sipas Bordit të Sigurisë së Transportit në Japoni, helikopteri u rrëzua rreth gjysmë ore pas ngritjes nga Tsu, prefektura Mie.

Një helikopter u përplas me një pyll në prefekturën qendrore Shizuoka të Japonisë, ku humbi jetën piloti, njoftoi sot agjencia e lajmeve Kyodo, transmeton Anadolu Agency (AA).

Sipas Bordit të Sigurisë së Transportit në Japoni, helikopteri u rrëzua rreth gjysmë ore pas ngritjes nga Tsu, prefektura Mie.

Kotaro Demura, 46-vjeç, u dërgua në spital por nuk mundi t’u mbijetojë plagëve.

Më tej u theksua se erërat e forta ishin regjistruar rreth kohës së rrëzimit dhe një vëzhgues lokal i motit kishte lëshuar një paralajmërim.

Postime të ngjashme

Sulm mbi anijen izraelite/ Ministri i Mbrojtjes: Irani qëndron pas shpërthimit

T E

Kina prodhon vaksinën e parë speciale, doza e parë ka efekt 6 muaj, po prodhohen 500 milion

T E

Gjermania vendos kufizime për udhëtarët nga Franca

T E

Mjeku nis dëshminë në gjyq teksa operonte pacientin

T E

Izraeli lider në botë, Serbia ndër të parat, ja në cilat vende kryesojnë me programet e imunizimit

T E

Çekuilibri dietik përbën rrezikun më të madh shëndetësor për kinezët

Bexhet Musliu

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...