Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Rrëzohet rrapi shekullor, dëmtohen makinat

Zhurnal Ads

Një nga rrapat shekullorë që ndodhet në aksin rrugor Fier-Vlorë është rrëzuar dhe për pasojë ka dëmtuar disa automjete që ishin parkuar pranë rrugës.

Mësohet se pema e vjetër është shkulur dhe ka zënë poshtë makinat e parkuara. Fatmirësisht nuk ka të lënduar, por vetëm dëme materiale.

Pas rrëzimit të pemës, është bllokuar edhe trafiku i automjeteve në këtë aks, derisa punonjësit e bashkisë kanë ndërhyrë për të hapur rrugën.

Pemët shekullore në këtë rrugë jënë monument natyre, por shpeshherë kanë paraqitur rrezik për jetën e kalimtarëve pasi nga vjetërsia, ata bien. Prerja e tyre ka qenë e pamundur për shkak të statusit që mbartin.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Si ndodhi vrasja e Klodian Rashës, Artan Hoxha: Gjithçka në tre minuta, ka pasur përplasje fizike

S.B.

Përmbytjet në autostradë, rreziku që vjen nga digat

T E

Rama të premten në Athinë, zbardhet agjenda

T E

Gratë pëballë burrave në politikë, Spiropali: Nuk ma bën syri tërr!

T E

Shtyhet gjyqi për protestën e banorëve të Astirit, paralajmëron Balliu: S’na mbyllin dot gojën, shumë shpejt do publikojmë…

admin

“Rruga të ndërtohet menjëherë”, Meta në Selenicë: Qytet me pasuri të jashtëzakonshme, por i braktisur prej vitesh në mjerim e vuajtje

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...