Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Rrëzohet Silvio Berlusconi, kalon natën në spital. Zbulohet gjendja e tij shëndetësore

Mediat italiane shkruajnë se ish-kryeministri Silvio Berlusconi e ka kaluar natën e djeshme në spital, pasi është rrëzuar në shtëpinë e tij në Romë.

Sipas mediave ai është penguar dhe pas kësaj menjëherë është drejtuar për në spital. Si pasojë ai ka marrë mavijosje të shumta në trup dhe për këtë arsye ka shkuar në Milano, ku po kryen ekzaminime më të detajuara.

Kujtojmë se Berlusconi u shtrua në një spital të Monacos muajin e kaluar për shkak të problemeve kardiake. Ai gjithashtu i është nënshtruar një operacioni në zemër në vitin 2016, si dhe ka fituar betejën me kancerin e prostatës.

Po ashtu shtatorin që lamë pas, ai u shtrua në spital pasi u infektua me koronavirus. Në një intervistë për mediat, ai e përshkroi betejën me virusin si “sfidën më të madhe të jetës së tij”.

Postime të ngjashme

Pashinyan merr sërish mandatin për krijimin e qeverisë së re

D V

Gjermania lejon një dozë përforcuese të vaksinës kundër COVID-19

D V

Situatë e rëndë me zjarret në Greqi

D V

Miliona evropianë nuk kanë para për pushime verore

D V

Roja i kampit nazist do të dalë para gjykatës në Gjermani

D V

Mbi 60 milionë të infektuar me koronavirus në Evropë, thotë OBSH

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...