Rriten shifrat në Australi, kontinenti alarmohet nga varianti Delta, rikthehen kufizimet

Australia mund të jetë në prag të një vale të re të COVID-19. Shifrat po rriten për shkak të variantit Delta dhe vendi po përballet me një përhapje të virusit në disa shtete.

Për këtë arsye, kryeministri Morrison është takuar me liderët kombëtare për të diskutuar për disa masa mbi vaksinimin dhe karantinën.

Qytetet si Sidnei dhe Darëin i janë rikthyer kufizimeve teksa në të njëjtën rrugë janë dhe 4 shtete.
Në Sidnei karantina është më e vështirë pasi janë 5 milionë banorë që duhet të qëndrojnë mbyllur në banesa.

Related posts

‘Idiotësi’/ Zemërim në Ukraine për paradën me taka të larta të ushtarakeve femra (fotot)

R Zh

Analiza e ndryshimit të klimës: Thatësira vret 650 mijë njerëz, stuhitë marrin 580 mijë jetë në pesë dekadat e fundit

D V

Ndihma e BE-së për Afganistanin shkon në një miliard euro

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More