Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Rritet bilanci! Dy të vdekur nga sulmi me thikë në Nisë

Zhurnal Ads

Dy njerëz kanë vdekur dhe të paktën një person tjetër është plagosur në një goditje me thikë në Nisë, thonë mediat franceze.

Kryebashkiaku i Nisës Christian Estrosi tha se një person ishte arrestuar.

Ai tha se gjithçka tregonte për një “sulm terrorist në zemër të bazilikës Notre-Dame”.

Ministri i brendshëm u bëri thirrje njerëzve të shmangin zonën në qendër të qytetit Riviera Franceze. Gérald Darmanin tha se po mblidhte një takim në ministrinë në Paris.

Sipas raporteve franceze, një grua dhe një burrë kishin vdekur në sulm dhe i dyshuari u ndalua 10 minuta më vonë para se të dërgohej në spital.

Një minutë heshtje u mbajt në Asamblenë Kombëtare, ku Kryeministri Jean Castex sapo kishte dhënë detaje të masave të bllokimit që hynin në fuqi të Enjten mbrëma.

“Pa diskutim kjo është një sfidë e re shumë serioze që po godet vendin tonë,” tha ai, duke apeluar për unitet dhe kohezion.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Debati i dytë Trump-Biden do të zhvillohet virutalisht

admin

170 persona mund të përballen me akuza kriminale për dhunën në Capitol

S.B.

Stoltenberg: NATO do të merr vendime të vështira në vitin 2021

T E

Italia ka një strategji tjetër për ta luftuar koronavirusin

admin

“Ju ndihmojmë në çdo formë…”: Rusia i përgjigjet thirrjes së Armenisë

S.B.

Hill: Trump dëshiron të bashkojë forcat me Putinin kundër Kinës

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...