Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

Rritet çmimi i Bitconit pasi Musk e vendosi në biografinë e tij në Twitter

Çmimi i Bitcoinit është rritur për 5000 dollarë në vetëm disa minuta pasi Elon Musk vendosi “#bitcoin” në biografinë e tij në Twitter.

Ai ka vendosur Bitcoin si fjalinë e vetme në biografinë e tij në Twitter. Ekzekutivi i rangut të lartë gjithashtu shkroi në Twitter disa minuta më vonë se “në retrospektivë, ishte e pashmangshme”.

Ajo që është interesante është se si kjo ndikoi në çmimin e Bitcoin. Ku në më pak se disa minuta, BTC kërceu nga një minimum prej rreth 32,070 dollarë në një lartësi prej rreth 37,060 dollarë – duke shtuar 5,000 dollarë në vlerën e dollarit.

Sidoqoftë, çmimi është korrigjuar që tani dhe aktualisht po tregtohet me rreth 35,500 dollarë.

Të dhënat nga Bybt tregojnë se mbi 380 milionë dollarë u likuiduan vetëm gjatë orës së kaluar. 82% e tyre janë pozicione të shkurtra, ndërsa urdhri më i madh i vetëm i likuidimit kishte një vlerë nominale prej 10 milion dollarësh në tregun BTC të BitMEX.

Postime të ngjashme

Arrin një videolojë e re – personazhi kryesor është një mace e braktisur

D V

Kindles më të vjetër mund të humbasin lidhjen me internet

D V

Moduli i shkencës ruse destabilizoi Stacionin Hapësinor Ndërkombëtar

D V

Snapdragon 898 do të jetë çipi i ardhshëm kryesor

D V

Elon Musk i kërkoi Tim Cook ta bënte CEO të Apple, pretendon libri i ri

D V

Elon Musk zbulon se sa Bitcoin posedon Tesla

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...