Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë Kronika

Rritet numri i aksidenteve në Kosovë, vetëm të hënën ndodhën 67

Policia e Kosovës, ka njoftuar se në 24-orët e fundit kanë ndodhur 67 aksidente trafiku, ku njëri prej tyre ishte me fatalitet.

Siç njofton Policia, 25 aksidente trafiku ishin me persona të lënduar dhe 41 tjerë me dëme materiale, transmeton Telegrafi.

Për gjatë 24-orëve të fundit, Policia bën të ditur se ka shqiptuar 1 mijë e 143 tiketa trafiku për shoferët që nuk kanë respektuar rregullat në komunikacion, dhe 480 tiketa për qytetarët që nuk kanë respektuar masat antiCovid.

Po ashtu, policia ka arrestuar edhe 17 persona, ku 9 prej tyre janë dërguar në mbajtje kurse 4 në vuajtje të dënimit.

Postime të ngjashme

Zyrtare, Bedri Hamza kandidat i PDK-së për kryetar të Mitrovicës

D V

Theret me thikë një 27-vjeçar në Maqedoni

D V

Infektologu Tolaj tregon se pse po infektohen të vaksinuarit kundër COVID-19

D V

Nesër mbahet ceremonia e dorëzimit të medaljes post-mortem për Beau Biden

D V

Kurti, letër falënderimi kryeministrit të Kroacisë: Kosova do të mbajë zemrën dhe derën hapur për miqtë si ju

D V

Loja me kthimin e rasteve në rigjykim, dy dekada në kërkim të drejtësisë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...