Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Rritet numri i rasteve aktive me Coronavirus në Kosovë

Numri i rasteve pozitive me Coronavirus në Kosovë çdo ditë po shtohet edhe më shumë, njofton Insajderi.

Me shifrën e të infektuarve gjatë ditës, po shtohet edhe numri i rasteve aktive, i cili deri më tani ka shkuar në gjashtë mijë e 659.

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë regjistruar edhe 318 raste pozitive me COVID-19, nga gjithsej dy mijë e 615 mostra të testuara.

Numri total i rasteve pozitive deri më tani është 61 mijë e 404,  nga 242.999 persona të testuar dhe një mijë e 514 raste të vdekjes.

Në të njëjtën periudhë kohore janë shëruar 214 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 53.231 raste.

Postime të ngjashme

Abdixhiku për raportin 100 ditësh të Qeverisë: I thatë dhe dëshpërues

D V

Kurti, deputetit Nura: Je deputet i mirë kur insiston për reciprocitet, por partinë e ke të gabuar

D V

Kurti i përgjigjet deputetit të PDK-së: Reciprociteti me Serbinë do të vendoset dhe nuk do të dështoj

D V

Opozita i kërkon Qeverisë angazhim më të madh në shuarjen e zjarreve

D V

Kusari-Lila: Minishengeni, ripaketim i idesë së ish-Jugosllavisë

D V

Musliu: Bashkëshorti i Vjosa Osmanit përmes presidencës më kërcënoi me padi civile

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...