Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Rritet numri i rasteve aktive me Covid në Kosovë

Numri i rasteve aktive me Coronavirus në Kosovë çdo ditë e më shumë po shënon rritje, njofton Insajderi.

Në njoftimin e fundit të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës, thuhet se ky numër së fundmi ka arritur në shtatë mijë e 539.

68 mijë e 777 është shifra e rasteve pozitive si pasojë e infektimit me COVID-19 në Kosovë që nga dita e parë e shfaqjes së këtij virusi.

Sipas të dhënave nga IKSHPK, nga Coronavirusi janë shëruar 59 mijë e 643 persona, kurse me fatalitet përfunduan një mijë e 595 raste.

Postime të ngjashme

Osmani falënderon Japoninë për mbështetjen në fushën e shëndetësisë

S.B.

Haxhiu tregon se a do të konfiskohet edhe pasuria e qytetarëve

S.B.

Kosova regjistron 12 viktima dhe 494 të infektuar me koronavirus

S.B.

Vendos Qeveria, 60 milionë euro kredi për blerjen e vaksinave antiCOVID-19

S.B.

PSD-ja vendos flamurin e UÇK-së në oborrin e Presidencës

S.B.

Qeveria miraton koncept-dokumentin për konfiskimin e pasurisë së pajustifikueshme

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...