Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Rritet numri i vdekjeve dhe të infektuarve me Covid-19 në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit kanë vdekur gjashtë pacientë si pasojë e COVID-19, ndërkohë që janë shënuar edhe 372 raste të reja pozitive.

Rastet e vdekjeve janë nga komunat: Prizren, tri raste (54, 70, 83 vjeç) nga një rast në Ferizaj (77 vjeç), Kaçanik (87 vjeç) dhe Prishtinë (83 vjeç), kurse rastet pozitive kanë rezultuar nga analizimi i 2.856 mostrave të dyshimta.

Me këtë, numri i të vdekurve është rritur 1.540, kurse i të prekurve në 63.805.

Në 24 orët e fundit janë shëruar 333 qytetarë.

Raste aktive janë 7.041.

Postime të ngjashme

Vozitjet e gjata që çojnë në vdekje

D V

Nesër në mbrëmje nisen për në Kosovë trupat e 10 personave të vdekur në aksidentin në Kroaci

D V

Sveçla: Shumica e të aksidentuarve duan të vijnë në Kosovë, një pjesë e tyre nga Kroacia duan të kthehen në Gjermani

D V

Djaloshi që ishte për vizitë te babai dhe po kthehej në Kosovë: Të gjithë fluturuam nga dritarja, menduam se po ëndërronim

D V

Kujtim Kastrati që humbi jetën në aksidentin tragjik në Kroaci, po vinte në Kosovë për të martuar vëllain

D V

Zjarrfikësit që shpëtuan pasagjerët e autobusit: Asgjë nuk mund t’ju përgatisë për këtë tragjedi

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...