Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Rritja e numrit të të infektuarve/ Hapet spitali Covid-3!

Zhurnal Ads

Ashtu siç ishte paralajmëruar më herët, Ministria e Shëndetësisë ka hapur spitalin Covid-3, i cili gjendet në godinën e ish-Kirurgjive, në brendësi të Qendrës Spitalore Universitare Nënë Tereza.

E premtja ka shënuar numër rekord me 301 të shtruar në dy spitalet Covid e për pasojë të gjitha kapacitet janë ezauruar.

Statusi i Manastirliut

Siç e kishim thënë, pas plotësimit të vendeve në spitalet Covid-1 dhe Covid-2, kemi hapur Spitalin Covid-3, në Qendrën Spitalore Universitare “Nënë Tereza”.

🟢 Covid-3 ka të gjitha pajisjet e nevojshme dhe standartet për trajtimin e të sëmurëve me Covid-19, ndërkohë që drejtohet nga një ekip i kualifikuar dhe me shumë eksperiencë mjekësh, të spitalit infektiv dhe të strukturave tona të shërbimit shëndetësor.

🟢 Që nga fillimi i pandemisë, nuk e kemi ndërprerë për asnjë moment trainimin e personelit infermieror, që do të shërbejë në spitalet tona Covid. Të sëmurëve në Covid-3 do u shërbejë gjithashtu një ekip infermierësh të trainuar dhe me eksperiencën e përftuar duke u shërbyer pacientëve gjatë periudhës së pandemisë.

🟢 Siguroj qytetarët shqiptarë se nuk e kemi ndalur dhe nuk do t’a ndalim asnjë çast punën dhe për t’i ofruar çdokujt që ka nevojë, shërbimin më të mirë të mundshëm mjekësor.

🔴 Dhe në fund, si gjithmonë, kam një lutje:
Të bëjmë të gjithë nga pak për të shmangur përhapjen e infeksionit, duke respektuar rregullat:

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Sot përfundon ndalimi i qarkullimit/ Komiteti Teknik mblidhet për të vlerësuar situatën, çfarë pritet të ndodhë?

S.B.

Rama i pret biletën ikje Ditmir Bushatit, nuk do ta fusi kandidat për deputet

admin

Rama për median polake: Karantina e dytë do të na vriste të gjithëve!

admin

Doli nga kampi i ferrit, Hatixheja feston duke vizatuar flamurin kuq e zi

T E

Drejtori i Urgjencës: Janë trefishuar thirrjet për ndihmë mjekësore tek 127

B M

“Kur kërkojnë vota na hedhin duart në qafë”, banorët e Sharrës pa rrugë dhe drita

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...