Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Rritja e rasteve me COVID-19, Zemaj kërkon vlerësim të situatës në kufi

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka mbledhur sot Bordin Këshilldhënës për COVID-19, pas rritjes së rasteve me këtë sëmundje në vend dhe në shtetet fqinje, raporton Express.

Në këtë takim, Zemaj ka njoftuar se ka kërkuar nga Bordi një vlerësim të situatës nga pikat kufitare hyrëse.

Deri tash nga ky bord janë nxjerrë 78 rekomandime, 90 për qind prej të cilave thotë se tashmë janë zbatuar.

“Bordi Këshillëdhënës për menaxhimin dhe kontrollin e viruditCovid 19, ka dëshmuar përkushtim, ekspertizë dhe besueshmëri, prandaj takimet janë me vlerë dhe shumë të rëndësishme. Në takimin e sotëm me Bordin Këshillëdhënës, nga çështjet e veçanta, deklarova se e pres një vlerësim të situatës nga pikat hyrëse kufitare. Puna e mirë e këshilldhënse e Bordit, është shumë e mirëseardhur”, ka shkruar Zemaj./Express

Postime të ngjashme

Babai i të dy dëshmorëve gjendet i vdekur në pusetë, rasti nën hetime

T E

Kosovë, 6 të vdekur e 592 të infektuar

T E

“6 mijë euro për 600 vota” – si ishin manipuluar qindra vota në favor të Haradinaj-Stubllës

T E

Bekimi rrëfen rënien e Jasharëve, ai ishte në Gjermani me Rifatin, kush ia dha lajmin?

T E

Shtrenjtohet prodhimi në Kosovë

T E

Osmani nga Prekazi: Sakrifica e familjes Jashari rezultoi me pavarësinë e Kosovës

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...