Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Rritja e rasteve, ngarkesë e menjëhershme tek ‘’Shefqet Ndroqi’’, urgjencat e Tiranës referohen tek Infektivi

Rritja e rasteve me COVID-19 në Shqipëri ka sjellë edhe një ngarkesë të menjëhershme të spitaleve dedikuar trajtimit të pacientëve me virusi.

Gazetari Erion Skëndaj raporton për BalkanWeb se prej 4 ditësh, për shkak të rëndimit të situatës tek spitali ‘’Shefqet Ndroqi’’, urgjencat e Tiranës referohen tek Infektivi.

Brenda një sasie të shkurtër kohore, janë shtuarshtrimet, pasi më 15 janar ‘’Shefqet Ndroqi’’ kishte 90 të shtruar, kurse sot 200.

Ndërkohë në të 4 spitale COVID ka sot mbi 420 të shtruar.

Postime të ngjashme

Përhapja e zjarreve/ Rama nxjerr videon: Zmbrapset furia e flakëve drejt Llogarasë

D V

Shqipëria kërkoi ndihmë, Holanda dërgon dy helikopterë dhe 47 ushtarë

D V

Kryebashkiaku i Gjirokastrës: Nëse është e nevojshme do të përdorim forcën për evakuimin e banorëve

D V

Shqipëri, ​99 raste të reja me COVID-19

D V

Vlorë, banesa përfshihet nga flakët

D V

Zjarret, BE dërgon 2 helikopterë drejt Shqipërisë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...