Rritja e rasteve të reja në Shqipëri, Manastirliu: Gati spitali COVID-3

Spitali COVID 3 po bëhet gati për t’u hapur për pacientët me coronavirus në rast të rritjes së rasteve dhe të shtrimeve.

 

Ministrja e Shëndetësisë e Shqipërisë, Ogerta Manastirliu, deklaroi se COVID 3 po bëhet gati në rast se ezaurohen kapacitetet e COVID 1.

“Rastet janë në rritje, incidenca është rritur. Vala e radhës së kësaj pandemie po përfshin të gjitha vendet dhe ne jemi bërë gati për ta përballuar këtë situatë. Pas ezaurimit të kapaciteteve në Covid1, do të hapet Covid3″, tha Manastirliu.

Tri viktima dhe 844 raste të reja me coronavirus janë regjistruar në 24 orët e fundit në Shqipëri, ndërsa 204 janë shëruar./A2

Related posts

Gramoz Ruçi flet për herë të fundit si deputet: Kam kontribuar me përkushtim dhe integritet

N E

Basha “arratiset” nga Tirana

D V

Ndryshojnë rregullat drejt Italisë; Vëmendje për gjithë pasagjerët që udhëtojnë nga Tirana

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More