Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Rritje e rasteve me COVID-19: Mbyllet Finlanda

Finlanda ka vendosur të hyjë në bllokim tre javor nga 8 marsi në parandalim të rritjes së infeksioneve me COVID-19.

Kryeministrja e Finlandës, Sanna Marin tha se vendi do të hynte në një bllokim tre javor që fillon në 8 mars në përgjigje të rritjes së numrit të rasteve me koronavirus, raporton Reuters, transmeton lajmi.net.

Bllokimi nuk do të përfshijë një shtetrrethim por do të përfshijë mbylljen e restoranteve dhe urdhërimin e nxënësve të shkollave që janë 13 vjeç ose më të vjetër të kalojnë në mësimin në distancë, tha qeveria. 

Postime të ngjashme

Bosnja merr 10 mijë vaksina të tjera Sinovac nga Turqia

N E

Sebastian Kurz ka ofruar që Austria të jetë mikpritës i takimit SHBA-Rusi

N E

Rusia rritë prezencën ushtarake në Detin e Zi

N E

Britania dërgon 6 aeroplanë në Europën Lindore si mesazh për Rusinë

N E

Bilanci i Covid 19/ Mbi 3 milionë humbje jete në mbarë botën

R Zh

Ushtria amerikane “zbarkon” në Durrës

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...