Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni Sport

Rritjet e numrit të të infektuarve, anulohet përkohësisht futbolli në Maqedoninë e Veriut

Shkup, 30 tetor, zhurnal.mk – Kjo fundjavë do të kalojë pa futboll në Maqedoninë e Veriut.

Është ky vendimi më i ri i Federatës së Futbollit të Maqedonisë së Veriut, kjo për shkak ndryshimeve të protokollit për zbatimin e masave për mbrojtje nga “Covid19” dhe hyrjes në fuqi të Protokollit të Përgjithshëm për organizimin e ndeshjeve, njofton “infOSport.mk”.

Kështu ndeshjet nga raundi i 11-të në Ligën e Parë Futbollistike të Maqedonisë dhe ato të raundit të 10-të nga dy ligat e dyta, edhe zyrtarisht nuk do të zhvillohen këtë fundjavë.

Komisioni i ndeshjeve pranë Federatës së Futbollit të Maqedonisë të njëjtat ka vendosur që të zhvillohen pas dy javësh, edhe atë me datë 7 nëntor (e shtunë) ndeshjet e Ligës së Parë, derisa me 8 nëntor (e diel), ndeshjet e Ligës së Dytë.

Postime të ngjashme

Anketa/59.2 përqind e qytetarëve besojnë se shteti nuk ka kapacitet për të kryer regjistrim të drejtë dhe objektiv

T E

Sela: Shumica e atyre pa shtetësi janë shqiptar

B M

2674 qytetarë presin për të marrë shtetësi, Bushi pohon se Ligji duhet të ndryshohet

T E

Shekerinska: Nëse Karakaçanov dëshiron të jetë maqedonas, le të urdhërojë

T E

Filipçe: Lloji britanik është me formë më të lehtë të sëmundjes, përhapet më shpejt, nuk ka vend për panik

T E

Kuvendi miratoi Ligjin e ri me ndryshime për parandalimin dhe mbrojtjen nga dhuna ndaj grave

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...