Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

Rrjedhin gjitha detajet e Google Pixel 5, pak para lansimit!

Google ka vendosur të mbajë një ngjarje më vonë sot gjatë ditës, ku kompania do të zbulojë zyrtarisht modelin e ri të telefonit të saj, Pixel 5 të ri, si dhe një variant 5G të Pixel 4a. Sidoqoftë, me vetëm pak orë para se të zbulohet pajisja e Google, Jonak Prosser ka ndarë imazhe finale të pajisjes, duke treguar dizajnin e saj të plotë.

Imazhet e shpërndara në Twitter tregojnë pjesën e përparme dhe të pasme të pajisjes, me një ekran me korniza minimale dhe një prerje të vrimave për kamerën e përparme.

Ekrani i Pixel 5 është përfolur se do të jetë një panel 6 inç në OLED me një shpejtësi rifreskimi në 90Hz dhe një rezolucion prej 2340×1080 pikselëve.

Ndërkohë, pjesa e pasme e pajisjes tregon modulin katror të kamerës me dy sensorë, një blic LED dhe një mikrofon. Pjesa e pasme e telefonit gjithashtu përfshin një sensor të gjurmëve të gishtave.

Para kësaj rrjedhjeje, shumica e specifikave të telefonit ishin zbuluar tashmë, duke përfshirë procesorin Snapdragon 765G, 8 GB RAM, 128 GB hapësirë ​​të brendshme dhe një bateri me 4,000mAh. Kamerat e pasme thuhet se do të ketë një sensor kryesor me 12.2MP dhe një lente me 16MP ultra-gjerë.

Pixel 4a 5G është konfirmuar zyrtarisht se kushton 499 dollarë, ndërsa Pixel 5 është përfolur se kushton 699 dollarë, megjithëse kjo ende nuk është konfirmuar.

Postime të ngjashme

Së shpejti autobusi “dron” që bart deri në 40 persona – fluturimi do të kushtojë sa një biletë treni

Lea Muslija

Së shpejti autobusi “dron” që bart deri në 40 persona – fluturimi do të kushtojë sa një biletë treni

Dafina Vidishiqi

Lojën që askush nuk po e luan në PS5 dhe për këtë do të jetë e disponueshme në PS4

Dafina Vidishiqi

Shkencëtarët zbulojnë ‘alarmin për COVID-19’, pajisja mund të ‘nuhasë’ nëse dikush prezent ka infeksion brenda 15 minutash

Dafina Vidishiqi

Microsoft shpall përsëri Windows 11

Dafina Vidishiqi

Një qen mekanik kushton 2,700 dollarë – por, çfarë mund të bëjë?

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...