Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

Rrjedhin specifikat kyçe të OnePlus 9 dhe 9 Pro

Disa rendera dhe fotografi jozyrtare të OnePlus 9 dhe 9 Pro sugjerojnë se të dy modelet e telefonave do të vijnë me ekranet e mëdha me vrimën e njohur si punch hole.

Tani është mësuar se vrimat e shpimit në këtë çift të pajisjeve të shumëpërfolura do të jenë rreth 3.8 mm.

Ky informacion vjen nga një burim i besueshëm siç është Digital Chat Station, i cili gjithashtu zbuloi se OnePlus 9 Pro do të vijë me një ekran të lakuar me diagonalen prej 6.78 “QHD 120Hz ndërsa mbështet një rrjedhje të mëparshme që pretendonte se modeli standard 9 do të ketë një ekran të sheshtë 6.55” FullHD 120Hz.

Për më tepër, burimi i njëjtë thotë se OnePlus 9 dhe 9 Pro do të jenë 8 mm dhe 8.5 mm të trashë, përkatësisht, por asnjëri nuk do të peshojë më shumë se 200 gram.

Të dy telefonat do të kenë procesorë Snapdragon 888 SoC, bateri me 4500 mAh, të cilat ka të ngjarë të mbështesin mbushjen me tela 65W. Varianti Pro thuhet se përmban gjithashtu mbushës pa tel 45W.

Postime të ngjashme

Së shpejti, Apple Watch mund të monitorojë glukozën në gjak pa tërhequr gjak

S.B.

Këto foto nudo tani lejohen në Instagram

S.B.

Qeveria indiane vendos masa të rrepta ndaj rrjeteve sociale

S.B.

Gjithçka që dimë deri më tani për iPhone 13

S.B.

Sa është i mbrojtur telefoni juaj nga uji? Ja se çfarë duhet t’i kushtoni vëmendje

S.B.

Vivo S9 do të vijë me kamerë për Selfie me 44 megapiksel

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...