Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Rrjedhja e gazit zbardh të vërtetën, shkolla “Albania Qatar College” nuk ka qenë e regjistruar në ISHTI

Ditën e sotme rrjedhja e gazit në kolegjin   e vajzave “Albania Qatar College” helmoi 6 nxënës dhe detyroi evakuimin e të tjerëve.

Ndërkohë që detaje të reja janë zbardhur së fundmi. Burime nga grupi hetimor sqarojnë se depozita e gazit është instaluar në muajin dhjetor nga vetë përgjegjësit e shkollës.

Kjo shkollë nuk rezulton të jetë regjistruar pranë Inspektoratit Shtetëror Teknik Industrial (ISHTI).

Për këtë arsye nuk janë kryer kontrolle periodike për kushtet teknike të depozitës.

Ekspertiza në lidhje me rrjedhjen e gazit ka dalë në përfundimin që shkolla është e pajisur me dy depozita gazi. Njëra prej depozitave ka pasur rrjedhje për shkak të tejmbushjes.

Postime të ngjashme

I ati nuk e di që ka humbur të birin, mjekja tregon fjalët e fundit të 17-vjeçarit: O teta më falni…

T E

Paloka: Na rezulton se LSI në një krah dhe PD në një krah do të maksimalizojë votën

T E

Arrihet marrëveshja! Bindet më në fund Nard Ndoka, ja në cilin qark do të kandidojë pas përplasjeve me Bashën

T E

Spitali i mori zemrën të riut shqiptar pas vdekjes/ Gjonaj bisedë me homologun spanjoll: Shikoni me prioritet letërporosinë e prokurorisë

S.B.

Presidenti Meta kthen ligjin, që zgjat afatin e koncesionit të aeroportit të Rinasit: Antikushtetues!

S.B.

Marrëveshja e Bashës me aleatët / Detaje nga dokumenti i dorëzimit në KQZ

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...