Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Rruga e fshatrave të Malsisë së Krujës dy ditë e bllokuar

Rruga që lidh fshatrat e Malësisë së Krujës si Kroi i madh, Bruz mal, Bruz Zallë, Rrëzë me pjesën tjetër të vendit është bllokuar dhe është e pakalueshme.

Shkak është bërë shembja e një masivi të madh dheu e gurësh.

Janë rreth 570 banorë të këtyre fshatrave që janë të bllokuar.

E vetmja mundësi kalimi për këta banorë është nga ana e Kamzës nëpërmjet Bovillës e cila është një rrugë alternative por tepër e amortizuar.

Dhe pse rruga është bllokuar që parmbrëme akoma asnjë ndërhyrje nga ana e bashkisë për zhbllokimin e saj.

Postime të ngjashme

SHBA, raport kritik për Shqipërinë/ Krimi i organizuar pastron para në Shqipëri dhe kontribuon në korrupsion

S.B.

Pakt PD-PS pas 25 prillit?! Basha jep përgjigjen e prerë: Ne do t’i fitojmë zgjedhjet dhe do e largojmë këtë qeveri të keqe!

S.B.

Aeroporti i Kukësit, bëhet fluturimi i parë provë për të testuar uljen e avionëve (VIDEO)

S.B.

Albin Kurti mesazh nga Tirana për zgjedhjet: Qytetarët shqiptarë kanë nevojë për ndryshim!

S.B.

Sukses i jashtëzakonshëm për artisten shqiptare Ava Max – kënga e saj “My head and my heart” renditet e para në botë në iTunes

S.B.

“Meta dhe Berisha, më të tremburit nga Reforma në Drejtësi”/ Rama: PD-LSI dhe “KÇK” 3 këmbët e së keqes me 2 koka presidentësh

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...