Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Rruga “Llazo Trpkovski” në Butel do të mbyllet për tre ditë

Shkup, 29 mars – Zhurnal.mk – Për shkak të zbatimit të punimeve ndërtimore, rruga “Llazo Tërpkovski” në Komunën e Butelit do të mbyllet për komunikacion që sot deri të mërkurën, në shtrirjen nga kthesa me rrugën “Boca Ivanova” deri në hyrjen në varrezat “Butel”, kumtoi Qyteti i Shkupit.

Për hyrjen në varrezat “Butel” do të mund të përdoret rruga “Aleksandar Urdarevski”.

Qyteti i Shkupit u bën apel të gjithë pjesëmarrësve në komunikacion ta respektojnë sinjalizimin e vendosur rrugor dhe ta aftësojnë shpejtësinë e lëvizjes me kushtet në rrugë.

Postime të ngjashme

Radev: Rruga e RMV drejt BE kalon përmes Bullgarisë

R Zh

Petkovski: Duhet të mbahet një referendum konsultativ mbi kushtet e vendosura nga Bullgaria

Dafina Vidishiqi

Akuza për grupin nga Shkupi e Kumanova, të dyshuar për terrorizëm

Dafina Vidishiqi

Gjobiten 330 shoferë në Maqedoni

Dafina Vidishiqi

LSDM-ja nis aktivitetet për zgjedhjet lokale

Dafina Vidishiqi

Shahpaska: Personat mbi 60 vjeç dhe gratë shtatzëna të mos shkojnë në punë gjatë valës së nxehtë

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...