Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Rruga – Strugë – Qafë Thanë, në gjendje të mjerueshme

Strugë, 22 nëntor, Zhurnal.mk – Rruga Strugë – Qafë Thanë vazhdon të mbetet në gjendje të mjerueshme dhe e rrezikshme për ata që udhëtojnë. Nga ministria e Transportit dhe Lidhjeve disa herë kanë pohuar se merren me punët përgatitore, por pa afat konkret se kur rruga do të ndërtohet.

Në muajin mars, kur banorët e kësaj zone njoftuan se do të protestojnë ose do të bllokojnë rrugën, nga Ndërmarrja për Rrugë Shtetërore pohuan se për 20 ditë do të shpallet tenderi, por edhe pse kanë kaluar më shumë se 6 muaj, ende nuk ka një lëvizje për të mbushur gropat e shumta të kësaj rruge.

Rruga Strugë-Qafëthanë me dekada është e shkatërruar, ndërsa autoritetet vazhdimisht premtojnë rehabilitimin e sajë, pa lëvizur asnjë “gurë” në këtë drejtim.

Postime të ngjashme

Heqja e platformave në plazhet në Strugë: Për Merkon nuk janë ilegale, ASH-ja e quan mashtrim të qytetarëve

Bekim Laçi

Rishikimi i buxhetit, dyfish më shumë për qeverinë

Zekirija Haxhiu

4 raste të reja dhe 1 viktimë nga Covid

Zekirija Haxhiu

Gjykatësit me rritje të pagave prej 15% deri në vitin 2022

Zekirija Haxhiu

Shekerinska: Treguam se mund të kontribojmë si aleatë në NATO njejtë si të tjerët

Zekirija Haxhiu

Zaev – Duda: Është shumë e rëndësishme mbështetja polake për RMV-në në BE

Zekirija Haxhiu

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...