Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Ruçi: Të zbatohet me rigorozitet vendimi i Kuvendit për ndryshimet në Kodin Zgjedhor

Në përgjigje të shqetësimit te deputetit Korab Lita, Kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi, kërkon përshpejtimin e punës se grupit që po punon për ndryshimet ne Kodin Zgjedhor.

“Në fjalën time të nisjes së këtij sesioni parlamentar nenvizova se ne nuk duhet të humbasim asnjë sekondë, jo ditë ( duke zbatuar të gjitha proçedurat parlamentare) për këtë çështje. Unë vete do te thërras anëtarët e komisionit me kerkesen që kjo javë deri në datën fundore që është caktuar me vendim të Kuvendit, të jetë efektive në funksion të qëllimit për implementimin e ndryshimeve kushtetuese në Kodin Elektoral.”, theksoi z. Ruçi.

Postime të ngjashme

Presidenti Meta në Ditën Botërore të Dhuruesve Vullnetarë të Gjakut: Ju ftoj të gjithëve të mposhtim frikën apo indiferencën dhe të ndërtojmë solidaritetin

Bekim Laçi

Covid-19, mbërrijnë 20 mijë doza AstraZeneca, të dhuruara nga Greqia

Bekim Laçi

Balla: Koha kur politika kishte kompetenca në emërimet në drejtësi ka përfunduar

Bekim Laçi

Komisioni Zgjedhor i PD shpall zyrtarisht rezultatet: Lulzim Basha fitues, ja si u ndanë votat mes 4 kandidatëve

Bekim Laçi

Protesta e maturantëve në Fier, drejtoresha e Arsimit iu bën moral: Këto janë brezat që ne po edukojmë?

Bekim Laçi

Pas Greqisë dhe Italia i mbyll ‘dyert’ shqiptarëve, shtyhen kufizimet deri më 30 Korrik

Bekim Laçi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...