Rudiger, prioritet kryesor i Real Madridit

Klubi spanjoll, Real Madridi thuhet se e ka bërë përparësi nënshkrimin e mbrojtësit të Chelseat, Antonio Rudiger.

Rudiger është në vitin e fundit të kontratës së tij me klubin nga Stamford Bridge dhe është lojtar i lirë nga qershori i vitit të ardhshëm.

Situata e tij duke mos rinovuar kontratën ka bërë klubet e mëdha evropiane të interesohen për nënshkrimin e tij.

Real Madridi thuhet se e ka bërë prioritet kryesor nënshkrimin e Rudigerit për verën e ardhshme.

Sipas mediumit ABC, Los Blancos besojnë se ata mund të joshin gjermanin në një transferim falas me premtimin e përputhjes së ambicieve të tij sportive.

Qendërmbrojtësi ka refuzuar të nënshkruajë një marrëveshje të re me Chelsean dhe kërkohet edhe nga Bayern Munich dhe Paris Saint-Germain.

Lojtari në treg ka një çmim prej 35 milionë eurosh dhe në rast transferimi falas, Reali do të dilte i fituar në të gjitha format. 

Related posts

Southgate publikon listën, Tomori ftohet pas paraqitjeve fantastike me Milanin

D V

Milani mer kreun pasi mezi mposhti Bolognan dhe atë me dy lojtarë më tepër

Z H

Evra shokon botën e futbollit: Jam abuzuar seksualisht në moshën 13-vjeçare – momenti më i vështirë kur i tregova familjes

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More