Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Rudina Hajdari: Do krijoj partinë time, nuk shkoj të partia e Myslim Murrizit

Opozita e ashtuquajtur parlamentare nuk është në një mendje për krijimin e partisë së rë. Deputetja Rudina Hajdari tha se do të krijojë një parti të sajën dhe nuk do të jetë në një subjekt politik me partinë e Myslim Murrizit dhe deputetëve të tjerë.

“Do të krijoj një parti të re, por jo me Myslim Murrizin. Kemi nisur mbledhjen e firmave për t’u regjistruar zyrtarisht. Ditët në vazhdim nisim takime nëpër rrethe”,- tha Hajdari në një intervistë për “Report Tv”.

Postime të ngjashme

Edi Rama: Partia Socialiste merr 74-78 mandate

N E

Edi Rama prezenton masterplanit e portit të Durrësit

N E

Monika Kryemadhi: Emigrantët po kthehen të votojnë për ndryshim

N E

Trupat dhe tanket amerikane zbarkojnë në Shqipëri

N E

Basha: Rama e ka kuptuar se shumica dërrmuese e shqiptarëve duan ndryshim!

N E

ish-ambasadori Islam Lauka: Shqiptarët nuk kanë fuqi për tu bashkuar

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...