Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Rumania regjistron 2.550 të infektuar dhe 77 viktima me koronavirus

Në 24 orët e fundit, 2.550 raste të reja të SARS-CoV-2 janë konfirmuar në Rumani, nga më shumë se 30.000 mostra të testuara, u njoftua sot në Bukuresht.

Që nga fillimi i pandemisë në Rumani, 757.676 raste të koronavirusit janë konfirmuar dhe 703,966 prej tyre janë rikuperuar, raporton agjencia Agerpres.

Në 24 orët e fundit, 77 njerëz vdiqën. Aktualisht, 7.019 pacientë me COVID-19 janë të shtrirë në spital, nga të cilët 973 në kujdes intensiv.

Postime të ngjashme

Numri i rasteve globalisht nga coronavirusi shkon mbi 200 milionë

D V

Vërshimet mund të rrezikojnë më shumë miliona njerëz

D V

Turqi: Zjarri përfshin termocentralin

D V

OBSH bën thirrje për shtyrjen e aplikimit të dozave përforcuese, për të përshpejtuar vaksinimin në vendet më të varfra

D V

Vaksina Pfizer pritet të marrë miratimin e plotë deri në shtator

D V

Franca premton 100 milionë euro për Libanin në konferencën ndërkombëtare të ndihmës

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...