Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Rusi, rastet me COVID-19 shënojnë rekord të ri

Rusia gjatë 24 orëve të fundit ka konfirmuar 14.231 raste të tjera të koronavirusit të ri (COVID-19) duke shënuar një rekord të ri në infeksionet ditore.

Sipas autoriteteve shëndetësore të vendit, përfshirë rastet e reja të zbuluara, numri i përgjithshëm i infeksioneve nga COVID-19 në Rusi ka shkuar në rreth 1.34 milionë, ndërsa numri i vdekjeve në 23.305, përfshirë 239 viktima të raportuara gjatë 24 orëve të fundit.

Numri i përgjithshëm i pacientëve të shëruar, të cilët paraprakisht ishin testuar pozitivë ndaj virusit, është rritur në mbi 1.3 milionë, pasi 7.920 pacientë të tjerë u shëruan dhe u lëshuan në shtëpi.

Gjatë ditës së fundit, në Moskë janë regjistruar 4.573 raste të koronavirusit, duke e çuar numrin e përgjithshëm të rasteve vetëm në kryeqytet në 344.004. Në Rusi aktualisht po trajtohen rreth 277.500 pacientë të prekur nga pandemia.

Që nga shpërthimi i pandemisë, Rusia ka kryer mbi 51.8 milionë teste të dyshuara për COVID-19, përfshirë rreth 436 mijë teste gjatë 24 orëve të fundit.

Postime të ngjashme

Kina: Pretendimet për gjenocid ndaj ujgurëve janë absurde

T E

Zyrtarët vizitojnë kufirin SHBA-Meksikë mes rritjes së fluksit të emigrantëve

T E

Humb jetën në një aksident ajror parlamentari francez Olivier Dassault

T E

Ligjvënësi gjerman jep dorëheqjen, përfitoi nga kontratat për maskat

T E

Asnjë i vdekur nga Covid-19 në 24 orët e fundit në Britani

T E

Austria pezullon vaksinat AstraZeneca, një grua humbi jetën, një tjetër është në gjendje të rëndë

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...