Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Rusia përsëri shënon rekord të rasteve ditore me COVID-19

Në Rusi me 15.150 raste të tjera të koronavirusit të ri (COVID-19) gjatë 24 orëve të fundit është shënuar shifra më e lartë e rasteve ditore që nga fillimi i pandemisë, ndërkohë që numri gjithsej i rasteve ka arritur në 1.369.313.

Qendra për Kontrollin dhe Parandalimin e Infeksioneve të Koronavirusit njoftoi se me 15.150 raste të reja, numri i rasteve ka arritur në 1.369.313, ndërsa me 232 vdekje në 24 orët e fundit numri i viktimave në 23.723.

Numri i pacientëve të shëruarve në Rusi ka arritur në 1.056.582, me 8.485 të shëruar në 24 orët e fundit.

Norma e rritjes ditore e numrit të rasteve në Rusi nga 1 është rritur në 1.1 për qind dhe tek 26.6 për qind e rasteve të reja nuk janë vërejtur simptoma.

Postime të ngjashme

Sulm mbi anijen izraelite/ Ministri i Mbrojtjes: Irani qëndron pas shpërthimit

T E

Kina prodhon vaksinën e parë speciale, doza e parë ka efekt 6 muaj, po prodhohen 500 milion

T E

Gjermania vendos kufizime për udhëtarët nga Franca

T E

Mjeku nis dëshminë në gjyq teksa operonte pacientin

T E

Izraeli lider në botë, Serbia ndër të parat, ja në cilat vende kryesojnë me programet e imunizimit

T E

Çekuilibri dietik përbën rrezikun më të madh shëndetësor për kinezët

Bexhet Musliu

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...