Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Rusia regjistron 346 të vdekur nga Covid-19 në 24 orët e fundit, shifra më e lartë që prej nisjes së pandemisë

Zhurnal Ads

Rusia ka regjistruar numrin më të lartë të vdekjeve nga COVID-19 në një ditë. Në 24 e fundit janë regjistruar 346 të vdekur, shifra më e lartë që prej nisjes së pandemisë.

Sipas qendrës kombëtare të operacioneve anti-covid, në Rusi 26,935 njerëz kanë vdekur nga virusi i tmerrshëm.

Infeksionet e reja të konstatuara në 24 orët e fundit janë 16,202, pak më pak se 16,550 të regjistruara në një ditë më parë. Në total, rastet me Covid-19 të regjistruara në Rusi deri më tani janë 1,563,976 persona.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Sondazhi: Amerikanët janë mësuar me mbajtjen e maskave e distancimin social

S.B.

Situata në Francë/ Covid-19, më shumë se 400 viktima dhe mbi 22 mijë raste të reja

S.B.

SHBA raporton mbi 180 mijë raste të reja me COVID-19

S.B.

14 vjeçarja mbetet shtatzënë pas joshjes nga banda rumune për trafik seksi në Britani

T E

Ndërron jetë ministri i Jashtëm i regjimit të Bashar al-Asadit

S.B.

Pamjet virale nga tërmeti i sotëm në Turqi, shihni si tunden makinat në mes të autostradës (Video)

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...