Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Rusia të shtëna paralajmëruese ndaj luftanijes britanike

Një anije patrulluese ruse dhe një avion luftarak kanë shtënë në shenjë paralajmërimi ndaj luftanijes britanike në Detin e Zi, raportohet në Rusi.

Agjencia e lajmeve “Interfax” ka cituar Ministrinë e Drejtësisë tek thoshte se anija mbrojtëse e Britanisë është futur në ujërat territoriale të Rusisë, afër Krimesë.

Rusia ka aneksuar Krimenë nga Ukraina më 2014 por ende nuk është njohur ndërkombëtarisht, transmeton BBC.

Anija britanike ka ndryshuar drejtim pas të shtënave, ka thënë Moska.

Anija patrulluese gjuajti dy herë, ndërsa avioni luftarak lëshoi katër bomba në rrugën e saj/koha

Postime të ngjashme

Biden: Sulmet kibernetike mund të çojnë në luftë

D V

Nga sot, mohimi i gjenocidit në Bosnje ndalohet

D V

HRW: Sulmet në Gaza duket se përbëjnë krime lufte

D V

Dy njerëz të vdekur nga shpërthimi në Gjermani

D V

Parashikime më të mira për ekonominë globale më 2022

D V

Politikani lituanez dënohet me burg për spiunim për Rusinë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...