Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Ruskoska për ikjen e Gruevski: Prokuroria ka informacione por nuk ka dëshmi

Shkup, 29 janar – Kreu i prokurorisë për Prokurorinë e krimit të organizuar dhe korrupsionit të lartë Vilma Ruskovska në emisionin “Trilling” tha se ajo ende qëndron pas deklaratës se Nikola Gruevski qëndron pas ndërhyrjes së organizuar në Parlament.

– Askush nuk e kundërshton atë deklaratë në lidhje me ndërhyrjen, sipas ligjit që ka fuqi për procedurë penale, ai nuk mund të akuzohet, nëse nuk shqyrtohet në hetim. Hetimi për të është përfunduar dhe nuk është ndalur derisa të jetë në dispozicion të autoriteteve, thotë Ruskovska.

Lidhur me faktin nëse prokuroria ka informacion në lidhje me arratisjen e ish-udhëheqësit të VMRO-DPMNE, Ruskovska thotë se ka informata, por nuk ka prova.

“Prokuroria ka informacion, por nuk ka prova, kështu që për të ngritur akuza kundër askujt, prokuroria duhet të paraqesë prova në gjykatë,” shpjegoi Ruskovska.

Postime të ngjashme

Shaqiri: Kyçja në platformën e interoperabilitetit është domosdoshmëri për secilin institucion

Z H

KSL: Në vend që të thoni se administratorët janë të korruptuar, rrituani pagat atyre

Z H

“Mini Shengeni” nga nesër edhe më e fortë, forcohet bashkëpunimi mes Serbisë, Shqipërisë e Maqedonisë

Z H

Shërbime të reja në sportelet e SHA “Posta e Maqedonisë së Veriut”

Z H

Hoxha në inspektim të njësisë së re rajonale të MBPEU-së në Aerodrom të Shkupit

Z H

Aksion i madh antidrogë, janë arrestuar 12 persona, mes tyre dhe një polic

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...