Ruskovska: Dokumentacioni për tenderin e spitaleve modulare është rreth 5.000 faqe

Shkup, 14 shtator  –  Shefja e Prokurorisë për Krim të Organizuar dhe Korrupsion, Vilma Ruskovska thotë se dokuentacioni i tenderit për ndërtimin e spitaleve modulare në Maqedon me kredi nga Banka Botërore ësshtë i madh se se duhet të hetohet në mënyrë të detajuar.

 

“Bëhet fjalë për dokumentacion të madh prej rreth 5.000 faqeeve”, thotë Ruskovska.

Ajo pret që gjatë ditëve të ardhshme ta marrin dokumentacionin e plotë si dhe komunikimin me Baknkën Botërore.

Momentalisht PTHP Tetovë merret për çësthjet teknike, ujinm energjinë elektrike, standardeve të mbrojtjes kundër zjarrit dhe materialeve prej të cilave është ndërtuar spitali modular.

Related posts

Zjarri në Galiçicë zbriti në 1.600 metra lartësi mbidetare, në shuarje janë përfshirë helikopterë

Redaksia

Dalëngadalë po numërohemi, për dy ditë janë regjistruar 136.773 persona

D V

Në VK Tabanoc pritet rreth 40 minuta

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com