Ruskovska jep urdhër të dorëzohet i gjithë dokumentacioni për furnizimet publike te të gjitha spitalet modulare në Maqedoni

Shkup, 9 shtator – Prokurorja Vilma Ruskovska ka dhënë urdhër që Byroja për Furnizime Publike ta dorëzojë gjithë dokumentacionin për furnizime publike të 19 spitaleve modulare në Maqedoni.

 

Një urdhër i tillë vjen pas zjarrit tragjik që ndodhi në spitalin modular të Tetovës ku humbën jetën 14 persona.

Edhe ministri Filipçe bëri thirrje organeve hetuese që të hetojnë furnizimet publike duke ofruar gjithë dokumentacionin e plotë.

Ministri gjithashtu tha se spitalet kanë kaluar nëpër gjitha procedurat dhe se janë të sigurta për përdorin.

Related posts

Hapet vendkalimi i përkohshëm kufitar Strezimir-Restelicë

R Zh

Votohet ligji për plotësim të ligjit për tokën bujqësore

D V

Për tre javë nga Covid kanë vdekur 30 pacientë të vaksinuar me dy doza

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More