Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Ruskovska kërkon dëmshpërblim prej 10 mijë euro nga VMRO-DPMNE

Zhurnal Ads

Shkup, 10 shtator, zhurnal.mk – Shefja e Prokurorisë Publike për ndjekjen e krimit të organizuar dhe korrupsionit, Villma Ruskovska, më 23 shtator në gjykatë do të përballet me udhëheqësinë e VMRO-DPMNE-së, transmeton Zhurnal.

Shkak i padisë së Prokurores është për shkak të përmbajtjes së spotit zgjedhorë të partisë opozitare të titulluar si “Tregim kriminal”. Bëhet fjalë për një spot në të cilën një nënë para gjumit, fëmijës së saj i lexon një tregim dhe në një pjesë përmend emrin e Villma Ruskovskës.

Për këtë Ruskovska do të kërkon dëmshpërblim prej 10.000 euro.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Editorial: Çfarë detyra iu ndau ambasadori i ri i BE-së pushtetarëve në Maqedoninë e Veriut!

Z H

Maqedonia e Veriut dhe Kosova shqyrtojnë mundësinë e lëvizjes së qytetarëve pa test PCR

E.E.

Sekuestrohet marihuanë në Prilep, arrestohet një person

E.E.

Qeveria sot diskuton për masat e reja të propozuara nga KSI

E.E.

Tetovë, numri i të hospitalizuarve në rënie! Nuredini: Respektimi i masave jep rezultate

T E

Covidi “britanik” në Serbi ngrit alarmin tek ne, nesër mblidhet Shtabi i krizës

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...