Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Ruskovska: Personi N.G i cili ndodhet në arrati, është marrë në pyetje për “Parcelat në Vodno”

Shkup, 21 tetor, zhurnal.mk – Prokurorja për Krim të Ogranizuar, Villma Ruskovska në emisionin e sotëm “Studio10” në tv24 deklaroi se personi N.G e cili është në arrati është marrë në pyetje për rastin “parcelat në Vodno”, transmeton Zhurnal.

“Rreth 1.3 milion euro janë transferuar nga kompania nënë në Belize në kompaninë vajzë këtu. E dimë në cilën datë sa mjete janë transferuar, transakcionet e dyshuara bankare duhet ti paraqesin. Mendoj se nga banka e qipros kanë arritur paratë. Duhet edhe disa dëshmitarë ti dëgjojmë dhe lënda do të shkon në ekspertizë financiare-materiale. Jemi të kufizuar me kohëzgjatjen e paraburgimit në 3 muaj. Asnjë nga të akuzuarit nuk është marrë në pyetje, së pari këtë e bënim me dëshmitarët. Është mirë për ne që i akuzuari i parë që është i pakapshëm për shtetin është marrë në pyetje konkretisht për larje parash para se të arratiset”, tha Villma Ruskovska.

Postime të ngjashme

Carovska: Shkollat profesionale me profile të hapura sipas nevojave të tregut të punës

D J

Deputetët do t’u parashtrojnë pyetje kryeministrit dhe ministrave

D J

Trajanov: Të gjithë të cilët do të përfshihen në regjistrim të vaksinohen

D J

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

B M

Anketa/59.2 përqind e qytetarëve besojnë se shteti nuk ka kapacitet për të kryer regjistrim të drejtë dhe objektiv

T E

Sela: Shumica e atyre pa shtetësi janë shqiptar

B M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...