Ruskovska: Së shpejti padi për Rashkovskin

Shkup, 19 shtator – Hetimi i ish -Sekretarit të Përgjithshëm të Qeverisë, Dragi Rashkovski, është në fazën përfundimtare, tha shefja e Prokurorisë për ndjekjen e krimit të organizuar dhe korrupsionit, Vilma Ruskovska në një intervistë për REL.

 

Është duke u hetuar se si Rashkovski mund të sigurojë një garanci prej rreth 500 mijë eurosh për të zëvendësuar masën e paraburgimit me arrest shtëpie, ndërsa hetimi përfshin pyetjen se nga vijnë paratë e Rashkovski për hacienda në Pobozhje.

“Hetimi është në fazën përfundimtare. Ne morëm ekspertizën materialo-financiare. Pritet një ekspertizë tjetër, ajo duhet të arrijë javën tjetër dhe kjo dhe të dyshuarit do të thirren për të dhënë mbrojtjen e tyre, nëse duan”, thotë Ruskovska.

Related posts

Avokati i Popullit shpreh keqardhje të thellë për ngjarjen tragjike në Tetovë

N E

Thyhen disa drunj në stadiumin e Tetovës, kërkohen autorët

Z H

Maqedoni, zyrtarëve të korruptuar nuk u konfiskohet pasuria

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More