Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Rusos Kunduros ambasador i ri i Greqisë në Maqedoni të Veriut

Shkup, 8 janar – Zhurnal.mk – Ministri i punëve të jashtme të RMV-së, Bujar Osmani, sot ka pritur në takim ambasadorin e sapoemëruar të Republikës Helene në Maqedoni të Veriut, Rusos Kunduros, i cili dhe dorëzoi kopjet e letrave akredituese, informon Zhurnal.

Ministri Osmani siç njoftuan nga MPJ, i dëshiroi ambasadorit Kunduros mirëseardhje dhe suksese në kryerjen e funksionit të ri, duke shprehur besim se gjatë mandatit të tij, marrdhëniet miqësore mes dy vendet do të mbajnë trend pozitiv të zhvillimit.

“Mirëseardhje për Ambasadorin e ri grek në vendin tonë, Rusos Kunduros. Së bashku do të punojmë në ruajtjen e trendit pozitiv të raporteve miqësore mes dy vendeve; presim që Greqia të vazhdojë me mbështetjen e fuqishme ndaj perspektivës tonë evropiane, brenda në Union”, është shprehur Osmani.

Bashkëbiseduesit kanë folur edhe për gjendjet aktuale të dy vendeve, për bashkëpunimin rajonal si dhe ppër ngjarje të tjera aktuale ndërkombëtar.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Berisha: Ndalni tërbimin e policisë kundër protestuesve paqësorë shqiptarë në Shkup

T E

Mariçiq: Kjo është një ditë e madhe për shtetin ligjor dhe për sundimin e së drejtës

T E

Spasovski: Hetimi duhet të dëshmojë ku është lëshimi dhe nëse dikush i ka ndihmuar Mijallkovit

T E

Zhurnal mëson / BDI nesër mbledh kryesinë në Reçicë të Vogël

Bexhet Musliu

Todorov i drejtohet Mickoskit: Ik, derisa unë luftoja kundër Zaevit ti ndërtoje hidrocentrale

T E

Arjanit Hoxha takim pune me kolegun e tij turk, Bekir Pakdemirli

Bexhet Musliu

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...