Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Ruzhin: Mungesa e kontaktit dhe debatit përkeqësoi situatën me Bullgarinë

Shkup, 19 nëntor – “Unë mendoj se ky degjenerim i të gjithë procesit do të kapërcehet.”

“Ekziston një elitë bullgare që e ka dënuar këtë akt bllokimi dhe ne u jemi mirënjohës atyre për këtë,” tha profesori Nano Ruzin në emisionin “Vetëm e Vërteta”.

Sipas tij, kjo mungesë e kontakteve dhe debateve me fqinjin tonë lindor e ka përkeqësuar situatën.

“Borisov, kur nënshkroi Marrëveshjen e Fqinjësisë së Mirë, tha se ne nuk po shkojmë prapa, sepse historia mund të na ndalojë dhe tha që unë u jap komisioneve historike tre muaj për të rënë dakord,” tha Ruzhin.

Postime të ngjashme

Kola: Maqedonia e Veriut kurban

R Zh

ASH: Nuk ka ndryshim të himnit, Ahmeti – Zaev mashtrojnë, dështuan në integrime!

Dafina Vidishiqi

Ministri Hoxha nesër vizitë zyrtare në Turqi

Dafina Vidishiqi

Mexhiti takon Kodhelin, zotohen për thellimin e bashkëpunimit parlamentar

Dafina Vidishiqi

Deputeti Rexhepi priti në takim Mimi Kodhelin nga Kuvendi i Shqipërisë

Dafina Vidishiqi

Gjykimi kundër Jordan Kamçevit fillon më 16 korrik

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...