Auto

S-Class Maybach është Mercedesi më luksoz që është ofruar ndonjëherë

Sipas njoftimeve, Mercedes po ofron një veturë mjaft luksoze të Klasit S.

Është një veturë me bosht 18 cm më të gjatë (3,396 mm), dhe në varësi të tregut, do të ofrohen dy versione, transmeton Telegrafi.

Oferta përfshin S580 4Matic të mundësuar nga një motor biturbo 4.0 V8 në formën e një hibridi të butë me një total prej 503 kuaj fuqi.

Një opsion tjetër është mbretëror V12, i cili në edicionin twinturbo jep 621 kuaj fuqi.

Dhe për gjithçka tjetër, thjesht shikoni fotot.

Më shumë luks është e vështirë të imagjinohet, veçanërisht në pjesën e pasme ku ndodhen dy kolltuqet. Dhe mbi to është e mundur të rregulloni absolutisht gjithçka.

Dhe së fundmi më e mira. Disa media gjermane parashikojnë se modeli do të jetë rreth çmimit prej 160,000 euro, që është dhjetë për qind më shumë se paraardhësi i tij, por dukshëm më pak se konkurrenca.

Postime të ngjashme

Shikoni se çfarë ofron sedan më i fuqishëm në treg

admin

Volkswagen ka prezantuar Golf TGI me 130 kuaj fuqi

admin

Audi me 1 mijë kuaj fuqi digjet gjatë një gare shpejtësie në Texas

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...