Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Sa është i sigurt gjatë aksidentit Mercedes S-Class 2021?

Mercedes muaj më parë ka zbuluar modelin e S-Class, i cili njihet për teknologjinë e madhe që ka kjo veturë.

Tashmë ajo së fundmi është testuar edhe për ndonjë aksident të mundshëm për të parë se sa i sigurt është gjatë një aksidenti dhe se si kjo makinë vepron në një rast të tillë, transmeton Telegrafi.

Mercedes S-Class ka sisteme shumë të avancuara brenda saj. Në mesin e tyre është edhe ndihma e shoferit, i cili frenon me shpejtësi kur pranë saj kalon një person si në këmbë ashtu edhe me ndonjë biçikletë.

Dhe tashmë video e mëposhtme tregon sesi kjo makinë vepron kur S-Class pëson një aksident.

Kjo makinë hapë jastëkët edhe në pjesët anësore të sediljeve prapa.

Gjithashtu nëse makina është duke pësuar aksident në pjesën anësore, ajo ngritët automatikisht lartë me shpejtësi, në mënyrë që impakti i goditjes të jetë sa më i vogël dhe pasagjerët të jenë më të sigurt.

Postime të ngjashme

Audi prezanton modelin RS3

Dafina Vidishiqi

Apple po punon për një MacBook Air plotësisht të ri

Dafina Vidishiqi

Tesla Model 3 dhe Model X tashmë vijnë në lojën e famshme PUBG

Dafina Vidishiqi

Prezantohet Porsche 911 GTS: Më shumë fuqi sesa Carrera S

Dafina Vidishiqi

Ford prezanton veturën e re, emërtimin ia dhanë fansat

Dafina Vidishiqi

Alfa Romeo planifikon të prodhojë “GTV elektrike”

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...