Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Sa i “fuqishëm” është Ferrari F8 Tributo?

Ferrari F8 Tributo dhe McLaren 720S janë dy makina jashtëzakonisht të fuqishme dhe shumë njerëz në këtë botë do të kenë vetëm një dëshirë të kotë për t’i zotëruar ato.

Të dy makinat kanë motorë twin-turbo V8, transmeton Telegrafi.

McLaren ka një motor 4.0, kurse Ferrari “vetëm” një motor 3.9, dhe të dy kanë nga 710 kuaj fuqi dhe 770 çifte rrotullues maksimal.

Në këtë garë përshpejtimi, ju do të jeni në gjendje të shihni F8 Tributo të Ferrarit në veprim, por ishte inferior ndaj McLaren 720S.

Shikoni videon.

Postime të ngjashme

Volkswageni paralajmëron modelin e ri me të cilin do të vendosë standarde të reja

S.B.

Teslas i bie vlera

S.B.

Rënie e shitjes së automjeteve të reja për 33 për qind

R Zh

Gjithnjë e më shumë po vidhen pasqyrat e veturave, hajnat po e përdorin teknologjinë e avancuar të tyre

S.B.

Tesla do blejë nikel nga minierat e Kaledonisë së Re

S.B.

Fiat-Chrysleri dhe PSA-ja shënuan fitime në “vitin pandemik”

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...