Agjencia Zhurnal.mk

Sa i “fuqishëm” është Ferrari F8 Tributo?

Ferrari F8 Tributo dhe McLaren 720S janë dy makina jashtëzakonisht të fuqishme dhe shumë njerëz në këtë botë do të kenë vetëm një dëshirë të kotë për t’i zotëruar ato.

Të dy makinat kanë motorë twin-turbo V8, transmeton Telegrafi.

McLaren ka një motor 4.0, kurse Ferrari “vetëm” një motor 3.9, dhe të dy kanë nga 710 kuaj fuqi dhe 770 çifte rrotullues maksimal.

Në këtë garë përshpejtimi, ju do të jeni në gjendje të shihni F8 Tributo të Ferrarit në veprim, por ishte inferior ndaj McLaren 720S.

Shikoni videon.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

S.B.

Lajmet e fundit

Loading...