Teknologji

Sa para në muaj fiton një krijues në YouTube?

Zhurnal Ads

Business Insider intervistoi Alexa Hollander, e cila njihet si Alexa Sunshine në kanalin e saj në YouTube, për mënyrën se si ajo bën para nga videot dhe se si ajo ndërtoi një karrierë aty. 

Hollander e ktheu kanalin e saj në YouTube në një punë me kohë të plotë, duke nënshkruar me një ekip menaxherësh dhe të linte punën e saj më herët që e kishte për t’u përqëndruar në mediat sociale, transmeton Telegrafi.

Ajo është pjesë e një trendi të videove në YouTube “Thrift with me”, të cilat janë rritur në popullaritet në vitet e fundit. Videot me të njëjtin titull u rritën 10 herë më shumë midis viteve 2017 dhe 2019, sipas të dhënave nga YouTube.

Ajo ka rreth 230,000 subscribe dhe zakonisht bën midis 3,000 dhe 6,000 dollarë çdo muaj të ardhura, para nga reklamat e vendosura në Google të vendosura në videot e saj në YouTube.

Hollander gjithashtu ka partnerizuar me disa marka – si ThredUp dhe Goodwill. /Telegrafi/

Postime të ngjashme

Maska Styrian që kushton 50 euro

admin

Instagram nxjerr aplikacionin që kopjon TikTok

admin

Aplikacioni i ri i Samsung ju ndihmon të gjeni pajisjet Galaxy të humbura

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...