Agjencia Zhurnal.mk
Kuzhina

Salca tartara

Zhurnal Ads
Salca tartara

Përbërësit:

– 3 vezë
– 1 tufë majdanoz
– 2 kastravecë turshi
– gjysmë qepe
– piper, kripë
– 1 gotë vaj ulliri
– 2 lugë uthull nga vera e bardhë

Përgatitja:

Rrihni vezët në një enë të përshtatshme me pirun, shtoni një garuzhde me bulion mishi që të përfitoni një lëng të njëtrajtshëm.

Përgatitni një mikse të grirash hollë me majdanozin, kastravecët dhe qepën.

Shtojeni tek vezët, kripën dhe piperin, dhe përziejini mirë përbërësit.

Më pas shtoni vajin e ullirit pak nga pak, duke përfituar një përbërje si majonezë.

Kur i gjithë vaji të ketë mbaruar, shtoni uthull dhe vendoseni përgatitjen në një salcierë servirjeje.

Kjo salcë është e përshtatshme për mishrat e zierë ose pjekjet e lehta.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Supë me Gështenja

S.B.

Lëng mollash (shurup), shije që nuk harrohet

admin

Tortë e mrekullueshme nga çokollata, e cila përgatitet shpejt

S.B.

Patate të mbushura në formë krepash: Do të jetë një shujtë që vështirë se do ta harroni!

admin

Supë kremoze me brokoli sipas recetës së Jamie Oliverit

S.B.

Chuck Polis – sandviçi që ju jep fuqi, i përshtatshëm për çdo vakt

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...