Agjencia Zhurnal.mk
Kuzhina

Sallata plot shëndet me qepë të njoma, domate dhe majdanoz

Vendet e Lindjes së Mesme kanë një kulinari shumë të veçantë, me gatime interesante të shijshme dhe aromatike.

Kjo sallatë zakonisht përgatitet gjatë periudhës së Ramazanit në këto shtete. Ajo pasuron organizmin tuaj plot me perime, drithëra, barishte dhe shije.

Me shijen e Mesdheut, sallata është e freskët dhe një shpërblim për shqisat.

Si të përgatisni krejt lehtë sallatën

Përbërësit:

Treçerek filxhan çaji vaj ulliri ekstra të virgjër

  • 3 lugë gjelle lëng limoni të freskët
  • Treçerek filxhan çaji bulgur
  • 2-3 tufa majdanoz të grirë hollë
  • 2 domate të pjekura mirë
  • 2 qepë të njoma
  • Treçerek filxhan çaji mente të freskëta
  • Kripë dhe piper sipas dëshirës.

Në një enë të vogël përzieni bashkë vajin e ullirit dhe lëngun e limonit.

Më pas shtoni bulgurin dhe lëreni të qëndrojë për 15 minuta deri sa të zbutet.

Lajini majdanozin dhe qepët dhe thajini mirë.

Domatet pritini në copa të vogla dhe sigurohuni që të mos kenë fara apo lëng.

Merrni një tas të madh sallate dhe hidhni majdanozin, menten, qepën e njomë dhe copat e domates.

Përziejini mirë me njëri tjetrin dhe më pas shtoni bulgurin e zbutur në vaj ulliri dhe limon.

Shtoni kripë dhe piper dhe sipas dëshirës servireni duke e shoqëruar me sallatë jeshile. 

Postime të ngjashme

Ramstek me gjalpë të aromatizuar

D V

Kura e 40 arrave të pabëra, receta natyrale që duhet të përdorë kushdo që vuan nga tiroidet

D V

Petulla të mbushura me djathë kaçkavall, spec të kuq edhe kremviçe

D V

Hasude e pjekur, ëmbëlsira tradicionale që u pëlqen të gjithëve

D V

Byrek me patatet e reja të verës

D V

Makarona Penne me salsiçe të freskët dhe rukola

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...