Agjencia Zhurnal.mk
Kuzhina

Sallatë e Vitit të Ri Mbretëresha e borës: Tani e tutje do ta gatuani në çdo rast festiv!

Zhurnal Ads

Do t’ju shkrihet në gojë

Përbërësit:

– 250 g karkaleca;
– 2 feta djathë;
– 6 vezë të ziera;
– 200 g proshutë;
– 1 qepë të vogël;
– 1 mollë;
– 100 g kikirikë;
– 350 ml majonezë;
– 2 lugë gjelle uthull;
– 1 lugë çaji sheqer;
– gjysmë lugë çaji kripë;
– 100 g arra.

Përgatitja:

Së pari, vendosni djathin në frigorifer. Prisni qepën, shtoni kripë, sheqer dhe uthull.

Hidhni pak ujë të valë dhe lëreni të qëndrojë për 15 minuta, derisa të ftohet plotësisht.

Pritini karkalecat në kube të vegjël, dhe më pas proshutën, në enë të veçanta.

Qëroni vezët e ziera dhe ndani të bardhat e vezëve nga të verdhat. Renditni të verdhat e vezëve më të vogla, dhe të bardhat më të mëdha.

Shtoni pak majonezë në proshutë, karkaleca dhe të verdhë veze dhe përzieni bukur përmbajtjen e secilës enë.

Përgatitni një kallëp të rrumbullakët me rreth afro 18 cm në diametër.

Grijeni djathin e ngrirë trashë, pastaj vendoseni në pjesën e poshtme të kallëpit dhe lyejeni lehtë me majonezë.

Pastaj përhapni të verdhat e vezëve sipër dhe më pas qepët.

Ju bëftë mirë!

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Çfarë vëmendje duhet t’i kushtoni kur blini djathë të imët dhe sa gjatë mund ta ruani në frigorifer me ngrirje të thellë

S.B.

Salca tartara

Z H

Bëjeni qepën më të butë dhe eliminoni intensitetin e saj: Jamie Oliver ka zbuluar trukun të cilin do ta adhuroni!

admin

Si ta mbani kaçkavallin të freskët, të mos prishet dhe të mos myket

admin

Ëmbëlsirë me portokall dhe vaj ulliri

S.B.

Bukë e fërguar me spinaq dhe djathë

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...