Agjencia Zhurnal.mk
Kuzhina

Sallatë me mish pule dhe perime

Zhurnal Ads

Recetë e shijshme, por mbi të gjitha e shëndetshme dhe e ushqyeshme

Përbërësit:

• 400 g mish pule
• 150 g lëvozhga soje,
• 5 fletë lakre,
• një lugë vaj ulliri,
• një tufë presh,
• 3 lugë salcë soje
• një lugë mjaltë.

Përgatitja:

Mishin e pulës priteni në kube dhe fërgojeni në vaj të nxehtë.

Preshin lajeni dhe priteni në rrathë të hollë, ndërkaq lakrën lajeni dhe priteni në pjesë të vogla.

Në një tepsi të madhe për sallatë përzieni lakrën, preshin, lëvozhgat e sojës dhe mishin e pulës.

Të gjitha përzieni mirë.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Si t’i shtini lakrat turshi: Receta për fillestarët!

admin

Zbuteni mishin me ndihmën e këtyre truqeve: Kafshatat e buta dhe të ëmbla i keni të garantuara!

S.B.

Rolatë me kungullesha, proshutë dhe kaçkavall: Qe se si përgatitet një paragjellë e shijshme e cila duket e mrekullueshme në pjatë!

S.B.

Torte akullore

Z H

Byrek role me hithra dhe djathë të bardhë

S.B.

Truk efikas kuzhine: Kështu bëhet sërish e freskët sallata e gjelbër e vyshkur

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...